Ma másképp formáztam és nem sajttal szórtam meg, hanem egy kis sóval. Nagyon jól sikerült - a Srácok hotdogként - virslivel ették, mi pedig isteni Debrecenivel.
2011. február 28.
2011. február 27.
Csörögefánk
Reggel még nem tudtam, hogy mit sütök majd, csak azt, hogy baracklekvárt szeretnék enni hozzá...
Délelőtt Enyémférj szétszedte a hálószobát, amely akkora, mint az ágyunk :) - ágyneműt húzott, takarított, porszívózott, a matracot is megfordította - szóval igen elégedett voltam vele :). De az ebédfőzés (csirkehúsos zöldborsóleves, fűszeres burgonya és rántott szelet volt a menü) és a segítség mellett nem maradt időm a desszertre - néztünk is nagyokat a második fogás után :)) Miután összepakoltam a konyhát, pihentem egy fél órát, közben pedig körülnéztem Csöröge-ügyben. Még sohasem készítettem - Ancsika - nekem Mian :) - változatára esett a választásom. Jól sikerült, bár szerintem még vékonyabbra kellett volna nyújtanom - hiába hiányzik még a csöröge-rutinom:)
Hozzávalók:
A hozzávalókból rugalmas tésztát gyúrtam. Egészen addig gyömöszöltem, amíg a tészta szép fényes lett és könnyen nyújtható. Ezután letakarva kb. f20 percet pihentettem (én nem tettem hűtőbe), majd rombusz alakúra szabdaltam derelyevágó híján egy sima késsel :)
Bevagdostam a közepén és az egyik csücskét áthúztam. Forró olajban mindkét oldalán megsütöttem.

A Srácoknak nagyon ízlett - Tomikám - aki egyébként bárányhimlős jelenleg - nem volt hajlandó megvárni a fotózást, ki kellett vennem neki a tálból, hogy rögtön uzsizhasson belőle.
Hozzávalók:
- 40 dkg liszt
- 4 tojás sárgája
- 1 csipet só
- 2 ek porcukor
- 8 dkg vaj
- kb. 1-1,5 tejföl
Bevagdostam a közepén és az egyik csücskét áthúztam. Forró olajban mindkét oldalán megsütöttem.
A Srácoknak nagyon ízlett - Tomikám - aki egyébként bárányhimlős jelenleg - nem volt hajlandó megvárni a fotózást, ki kellett vennem neki a tálból, hogy rögtön uzsizhasson belőle.
2011. február 22.
A "nagybetűs" Kifli...
... legalábbis nekünk. Limara Húsos kiflijének receptjét már mutattam, nagyon jól sikerült, s a bejegyzés óta már számtalanszor - többféle töltelékkel - megsütöttem.
Enyémférjjel többször beszélgettünk már arról, hogy a Srácoknak nem kellene a multis felfújt kifliket enniük, de idő hiányában ritkán tudok a sütő mellé állni. Ma mégis megtettem, és úgy gondoltam, nagy méretben és töltelék nélkül készítem el a fenti link alatt található péksüteményt.
A tésztája nagyon könnyű, szépen megkel és nagyon jól formázható. Fél 3-kor pakoltam be a gépbe a hozzávalókat, amely negyed órát dolgozott, majd a tésztát kelesztőtálba tettem. Fél 4-kor a tésztát két cipóra osztottam, kinyújtottam és négy cikkre vágtam a kört. A 8 kifli szépen pihent, amíg Petiért és Tomiért elszaladtam az oviba. Fél 5-kor már a sütőből vettem ki a gyönyörű kifliket, amelyek éppen kihűltek, mire a ház ura hazaért.
Enyémférj a második szendvicse után azt mondta - ez mégsem lesz jó így ... a Srácok finomat esznek, de ő nem fogja tudni megállni, hogy csak kóstolót egyen belőle. Pedig nem szeretne úszógumit... (tényleg sportos alkat :)
Enyémférj a második szendvicse után azt mondta - ez mégsem lesz jó így ... a Srácok finomat esznek, de ő nem fogja tudni megállni, hogy csak kóstolót egyen belőle. Pedig nem szeretne úszógumit... (tényleg sportos alkat :)
2011. február 20.
Húspác és Kifli "kenyérből"
Már fél éve nem írtam... nagyon elszaladt az idő :) Hiába, mióta suliba is járok, dolgozom, a Srácaimmal is egyre több a közös program, foglalkozni való, nem nagyon marad idő a blogolásra. Pedig a főzésről nem szoktam le... igaz, gyakran készítek olyan ételt, amelyet már bemutattam.
Ma főztem-sütöttem, finom lett minden.
Ebédre magam pácolt csirkecombfilét sütöttem néhány kolbászkával együtt, köretnek krumplipürét tálaltam.

A hússzeleteket még tegnap délelőtt befűszereztem (fokhagymasó, vegeta került a kezembe, sőt azt hiszem halak fűszerkeverék is :)), jól bemasszíroztam, majd nyakon öntöttem olajjal, egészen annyit, hogy ellepje. Lefedve tároltam a hűtőben, ma pedig csak sütnöm kellett. Finom porhanyós lett, ízlett mindenkinek.
Aztán... sütöttem estére kiflit a jól megszokott, bevált kenyértésztámból (a liszt fajtáját szoktam váltogatni).
Hozzávalók:
A formázás nem sikerült annyira, olyan "kiflisebb formát szerettem volna :)) de végül is az íze kárpótolt minket. Formázás után még pihentettem fél órát, megkentem egy kis vízzel és megszórtam sóval. Gőzös sütőben 200 fokon 15 percig sütöttem.

Ebédre magam pácolt csirkecombfilét sütöttem néhány kolbászkával együtt, köretnek krumplipürét tálaltam.
A hússzeleteket még tegnap délelőtt befűszereztem (fokhagymasó, vegeta került a kezembe, sőt azt hiszem halak fűszerkeverék is :)), jól bemasszíroztam, majd nyakon öntöttem olajjal, egészen annyit, hogy ellepje. Lefedve tároltam a hűtőben, ma pedig csak sütnöm kellett. Finom porhanyós lett, ízlett mindenkinek.
Aztán... sütöttem estére kiflit a jól megszokott, bevált kenyértésztámból (a liszt fajtáját szoktam váltogatni).
Hozzávalók:
- 3 dl tej
- 3 dkg vaj
- 1 tk só
- 2 csapott ek cukor
- 1 csipet aszkorbinsav
- 40 dkg BL55 liszt, 10 dkg világos rozsliszt
- 2 dkg élesztő
2010. július 26.
Marinált csirkeszeletek
Hozzávalók:
Kalóriaérték: 210 kcal adagonként
- 4 csirkemellfilé
- 2 ek ketchup
- 1 ek sűrített paradicsom
- 3 el olívaolaj
- 1 tk méz
- csipet csilipor
- só, bors, oregánó
- steakszósz
Kalóriaérték: 210 kcal adagonként
A csirkemelleket tetszés szerint szeleteljük, majd a hozzávalók összekeverésével készített szószban minimum fél órát áztatjuk (nekem ez az idő kb. 1,5 óra volt). Forró grillen 3-5 perc alatt a hússzeletek mindkét oldalát megsütjük, sütés közben időnként megkenegetjük a páccal. A javaslat szerint steakszósszal tálaljuk.
Én ma friss rozscipót és egyszerűen feldarabolt zöldségeket (paradicsomot, uborkát, paprikát, újhagymát) tálaltam mellé. Légiesen könnyed ebéd volt :)
2010. július 17.
Lecsóóóóóó
Enyémférj kívánsága volt, hetek óta feni rá a fogát... Én is imádom, nyáron gyakran elkészítem. 1,5 kg paprika alatt neki sem állok, különben nem elég :) Ma fekete erdei sonkával spékeltem meg... hmmm... tényleg jól sikerült. (Egyszer már írtam róla, itt olvashatjátok.)
2010. május 16.
Petrezselymes újkrumpli
... számomra a köretek királya... egyszerűen imádom. Héjastól, lekapargatva, egészben, félben, akárhogy :)
Gyerekkoromban Anya gyakran készítette, szerencsére a Srácaim is szeretik, így újkrumpli-szezonban én is sokszor teszem az asztalra. Tepsiben sütöm, először alufólia alatt, majd puhulás után anélkül, hadd piruljon. Sózom, petrezselyemlevelet szórok rá. Ebéd után pedig általában megy a verseny az odasült falatokért... :)
Gyerekkoromban Anya gyakran készítette, szerencsére a Srácaim is szeretik, így újkrumpli-szezonban én is sokszor teszem az asztalra. Tepsiben sütöm, először alufólia alatt, majd puhulás után anélkül, hadd piruljon. Sózom, petrezselyemlevelet szórok rá. Ebéd után pedig általában megy a verseny az odasült falatokért... :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
